Чому потрібно захистити та зберегти Китаїв?

 

Починаючи з ХІХ ст. (почався будівельний бум) знищено безліч пам’яток археології у Києві. Фактично забудувано всю територію давньоруського міста – міста Ярослава, міста Володимира. Територія від Золотих воріт до Десятинної церкви забудовувалась і забудовується зараз. В цей же час на південній околиці столиці збереглось цілісне місто - літописний Пересічень на території урочища Китаїв. Пересічень - єдине місто з оборонних міст князя Володимира, що протягом 1000 років не було забудоване та дійшло до наших днів саме як комплекс з: городища (фортеці), поселення та курганів (некрополя).

Китаївський археологічний комплекс є пам'яткою національного значення, держава у 1965 році взяла зобов'язання його зберігати. Китаївський комплекс є свідком історії пізньотрипільського, давньоруського та литовського часу, що робить його важливим для розуміння історії нашої країни. 

Князівський дружинник. Кінний воїн. Київська Русь Х століття” (автор реконструкції:Богдан Попов )

“Знатний воїн Русі. Руський воєвода. Доба князя Володимира Великого” (автори реконструкції: Микита Атарщиков, Юрій Ойцюсь, Микола Івко, Олександр Чесних )

Youtube канал Історія Українського Війська

Китаїв має історичну, культурну, освітню, наукову, туристичну, рекреаційну цінність. Збереження пам'ятки дозволяє проводити подальші наукові дослідження та отримувати нові відкриття про побут та звичаї населення. 

Збереження Китаївського археологічного комплексу може стати основою для розвитку культурного туризму - це підвищить не лише обізнаність про історію у населення, а й принесе економічні вигоди громаді Києва. Адже саме ця територія є однією з найцінніших - 2 пам'ятки національного значення, 19 пам'яток місцевого значення, 3 пам'ятки природи.

Дмитро Горбатюк, архітектор, києвознавець, зняв фільм, щоб розповісти про Китаїв:

Місцеві мешканці мікрорайонів Китаїв, Мишоловка, Самбурки, Багринова гора та мікрорайону з багатоповерхових будинків на проспекті Науки у 2016 році почули про плани забудови сусідніх з нами історичних місцевостей - Китаєва, Болгарське, Самбурки

Проти забудови Китаївського археологічного комплексу виступають представники професійної спільноти істориків, археологів, екологів, Офісу Генерального прокурора України, місцеві мешканці, юридичні особи - ГО "Китаєве", ГО "Громада Китаєва", ГО "Квітка Мишоловки", ГО "Порятунку Голосіїва", ГО "Екозагін", орган самоорганізації населення ОСН Вуличний комітет "Багриновий" та ін.

 

Позиція Міністерства культури та стратегічних комунікацій:

Більше про Китаїв:

Новини:

“Дорогими для мене стали схили Дніпра”: як Київрада розподіляє землю столиці
2024-09-10 21:38 “Дорогими для мене стали схили Дніпра”: як Київрада розподіляє землю столиці   Від початку IX скликання депутати Київської міської ради розглянули понад десять тисяч проєктів рішень щодо земельних п...
Жаданий подарунок забудовникам. Нардеп Гривко зі «Слуги народу» здивував законопроєктом
2024-09-09 14:09 Жаданий подарунок забудовникам. Нардеп Гривко зі «Слуги народу» здивував законопроєктом   Депутат пропонує археологічну лібералізацію… У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт (11506), який дає...
Знищення Китаєва: пам’яткоохоронець розкрив плани забудовника
2024-08-07 21:30 ЗНИЩЕННЯ КИТАЄВА: ПАМ’ЯТКООХОРОНЕЦЬ РОЗКРИВ ПЛАНИ ЗАБУДОВНИКА   Столична влада дозволила забудувати заповідну місцину Забудовники, яким Київрада 4 липня продовжила терміни оренди землі в історичній...