Китаїв - це не лише монастир

Величезний Китаївський археологічний комплекс
потребує твого захисту

Місцеві мешканці мікрорайонів Китаїв, Мишоловка, Самбурки, Багринова гора та мікрорайону з багатоповерхових будинків на проспекті Науки у 2016 році почули про плани забудови сусідніх з нами історичних місцевостей - Китаєва, Болгарське, Самбурки. Боротьба за їх збереження триває всі ці роки.

Чому потрібно захистити та зберегти Китаїв?

 

Починаючи з ХІХ ст. (почався будівельний бум) знищено безліч пам’яток археології. Фактично забудувано всю територію давньоруського міста – міста Ярослава, міста Володимир. Територія від Золотих воріт до Десятинної церкви забудовувалась і забудовується зараз. 

 

Територія Китаєва – це єдиний маленький шматок міста, який можна показати нашим нащадкам. 

 

Китаївський археологічний комплекс є пам'яткою національного значення, держава взяла зобов'язання його зберігати.

Китаївський комплекс є свідком історії пізньотрипільського, давньоруського та литовського часу, що робить його важливим для розуміння історії нашої країни у період з 2800 р. до н.е. до наших днів. Він має історичну, культурну, освітню, наукову, туристичну, рекреаційну цінність. Збереження пам'ятки дозволяє проводити подальші наукові дослідження та отримувати нові відкриття про побут та звичаї населення. Збереження Китаївського археологічного комплексу може стати основою для розвитку культурного туризму - це підвищить не лише обізнаність про історію у населення, а й принесе економічні вигоди громаді Києва.

 

Проти забудови Китаївського археологічного комрлексу виступають представники професійної спільноти істориків, археологів, екологів, Офісу Генерального прокурора України, місцеві мешканці, юридичні особи - ГО "Китаєве", ГО "Громада Китаєва", ГО "Квітка Мишоловки", ГО "Порятунку Голосіїва", ГО "Екозагін", орган самоорганізації населення ОСН Вуличний комітет "Багриновий" та ін.

Битва за Китаїв: заповідник віддали під забудову

 

Ще одна історична місцина Києва під загрозою: Київрада віддала Китаїв під забудову. 4 липня Київрада фактично дала дозвіл компанії KAN Development забудувати історичні землі, а це понад 50 га, новим житловим районом на майже 6 тисяч квартир. Боротьба за збереження Китаєва триває вже майже 20 років. Нині досі йдуть суди.

 

Яка доля чекає на унікальну історичну місцину розповідаємо у новому випуску «В тіні каштана».