Китаїв - це не лише монастир

Місцеві мешканці мікрорайонів Китаїв, Мишоловка, Самбурки, Багринова гора та мікрорайону з багатоповерхових будинків на проспекті Науки у 2016 році почули про плани забудови сусідніх з нами історичних місцевостей - Китаєва, Болгарське, Самбурки. Боротьба за їх збереження триває всі ці роки.

Проти забудови Китаївського археологічного комрлексу виступають представники професійної спільноти істориків, археологів, екологів, Офісу Генерального прокурора України, місцеві мешканці, юридичні особи - ГО "Китаєве", ГО "Громада Китаєва", ГО "Квітка Мишоловки", ГО "Порятунку Голосіїва", ГО "Екозагін", орган самоорганізації населення ОСН Вуличний комітет "Багриновий" та ін.

ЕКСПЕРТ ПОЯСНИВ ІСТОРИЧНУ ЦІННІСТЬ КИТАЄВА

 

Столична влада дозволила забудувати заповідну місцину

Київська виконавча влада і депутатський корпус Київради, схоже, не розуміють археологічну цінність місцевості Китаїв у Голосіївському районі столиці. Інакше б депутати  4 липня не проголосували за продовження оренди землі для компанії KAN Development, яка фактично планує  забудувати Китаїв.

Таку думку висловив заступник голови ГО «Спадщина» Анатолій Погорілий у новому випуску  «В тіні Каштана».

«Це археологічна пам’ятка, яка знаходиться на території, яка відведена під будівництво. Для розуміння, у нас навіть деякі депутати міської ради не зовсім розуміють, що таке археологічна пам’ятка. Вони думають, що це якась будівля під землею. Насправді археологічна пам’ятка – це сукупність об’єктів, які знаходяться під землею і які там пролежали вже певний достатній час, є  відбитком тої епохи. Ця місцевість не була забудована в подальші періоди. Відповідно, все залишилося так, як у XII столітті, шар ґрунту нашарувався, і збережено й вулиці цього міста, й якісь частини, елементи будівель. Тобто, це пам’ятка унікальна», – сказав Погорілий.

 

Детальніше першоджерело: Сайт Каштан News