Китаїв - це не лише монастир

Місцеві мешканці мікрорайонів Китаїв, Мишоловка, Самбурки, Багринова гора та мікрорайону з багатоповерхових будинків на проспекті Науки у 2016 році почули про плани забудови сусідніх з нами історичних місцевостей - Китаєва, Болгарське, Самбурки. Боротьба за їх збереження триває всі ці роки.

Проти забудови Китаївського археологічного комрлексу виступають представники професійної спільноти істориків, археологів, екологів, Офісу Генерального прокурора України, місцеві мешканці, юридичні особи - ГО "Китаєве", ГО "Громада Китаєва", ГО "Квітка Мишоловки", ГО "Порятунку Голосіїва", ГО "Екозагін", орган самоорганізації населення ОСН Вуличний комітет "Багриновий" та ін.

Забудовники vs місто князя Володимира: на чиєму боці буде Феміда?

 

Давньоруське місто-фортеця у понад 75 гектарів із княжим посадом, дорогами та в’їздною групою, сотні метрів унікальних оборонних укріплень часів середньовічної Русі та кілька сотень курганних поховань. 

Це місто-фортеця, яке розбудував ще князь Володимир для захисту Києва від кочівників. Місто, в якому зупинився час після монгольської навали, але яке збереглося до наших днів і яке досі не поглинула міська забудова. Це все про літописне місто Пересічень, що розташоване на півдні сучасного Києва у місцевості Китаїв. 

Але зовсім скоро ситуація може змінитися катастрофічно й безповоротно. Замість повноцінного археологічного дослідження пам’ятки і створення унікального національного музею незабаром воно може зникнути, а на його місці з’явиться черговий ЖК з багатоповерхівками, адже ділянка нині перебуває під великим ризиком забудови. І доки Київрада поновлює договори оренди, столичні суди продовжують затягувати розгляд справ. 

Яка цінність урочища Китаїв, на якому етапі судові справи та чому потрібно слідкувати за подальшою долею ділянки, пояснює Рух ЧЕСНО. 

 

Читати далі, першоджерело: Сайт Рух Чесно