Китаїв - це не лише монастир

Величезний Китаївський археологічний комплекс
потребує твого захисту

Місцеві мешканці мікрорайонів Китаїв, Мишоловка, Самбурки, Багринова гора та мікрорайону з багатоповерхових будинків на проспекті Науки у 2016 році почули про плани забудови сусідніх з нами історичних місцевостей - Китаєва, Болгарське, Самбурки. Боротьба за їх збереження триває всі ці роки.

Чому потрібно захистити та зберегти Китаїв?

 

Починаючи з ХІХ ст. (почався будівельний бум) знищено безліч пам’яток археології. Фактично забудувано всю територію давньоруського міста – міста Ярослава, міста Володимир. Територія від Золотих воріт до Десятинної церкви забудовувалась і забудовується зараз. 

 

Територія Китаєва – це єдиний маленький шматок міста, який можна показати нашим нащадкам. 

 

Китаївський археологічний комплекс є пам'яткою національного значення, держава взяла зобов'язання його зберігати.

Китаївський комплекс є свідком історії пізньотрипільського, давньоруського та литовського часу, що робить його важливим для розуміння історії нашої країни у період з 2800 р. до н.е. до наших днів. Він має історичну, культурну, освітню, наукову, туристичну, рекреаційну цінність. Збереження пам'ятки дозволяє проводити подальші наукові дослідження та отримувати нові відкриття про побут та звичаї населення. Збереження Китаївського археологічного комплексу може стати основою для розвитку культурного туризму - це підвищить не лише обізнаність про історію у населення, а й принесе економічні вигоди громаді Києва.

 

Проти забудови Китаївського археологічного комрлексу виступають представники професійної спільноти істориків, археологів, екологів, Офісу Генерального прокурора України, місцеві мешканці, юридичні особи - ГО "Китаєве", ГО "Громада Китаєва", ГО "Квітка Мишоловки", ГО "Порятунку Голосіїва", ГО "Екозагін", орган самоорганізації населення ОСН Вуличний комітет "Багриновий" та ін.

Міністр Точицький про збереження Музею видатних Українців та Китаєво: “Уже зараз і ЮНЕСКО, і ЄС має претензії до нас”

 

Міністр культури Точицький зауважив, що без виконання директив ЄС та ЮНЕСКО, Україна не зможе вступити до Блоку.

 

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький заявив, що у ЮНЕСКО та ЄС є претензії до України в частині збереження культурної спадщини, зокрема це стосується Музею видатних Українців та Китаєво.

Про це міністр сказав у проєкті “Нова країна”, який проводить LB.ua, формуючи візійні дискусії про стратегію розвитку країни. 

Голова громадської ініціативи “Голка” Ірини Федорів зазначила, що у період екзистенційної війни ворог намагається знищити культурну спадщину, зокрема проти нового року під час ворожої атаки у Львові знищили музей Шухевича

“Але культурній спадщині загрожує знищення не лише від ворога. Спільно з LB.ua перед судовими засіданнями та голосуваннями у парламенті чи Київраді ми ведемо адвокацію, аби зберегти зокрема і культурну спадщину. Є багато справ, про які можемо говорити, але найболючішою зараз є ситуація з пам’яткою археології Китаїв, на яке поклали оком забудовники, і Київрада навіть вже продовжила тут на кілька ділянок договори оренди”, – сказала Ірина Федорів. 

 

Детально:

https://lb.ua/culture/2024/10/15/639935_ministr_tochitskiy_pro_zberezhennya.html