Китаїв - це не лише монастир

Місцеві мешканці мікрорайонів Китаїв, Мишоловка, Самбурки, Багринова гора та мікрорайону з багатоповерхових будинків на проспекті Науки у 2016 році почули про плани забудови сусідніх з нами історичних місцевостей - Китаєва, Болгарське, Самбурки. Боротьба за їх збереження триває всі ці роки.

Проти забудови Китаївського археологічного комрлексу виступають представники професійної спільноти істориків, археологів, екологів, Офісу Генерального прокурора України, місцеві мешканці, юридичні особи - ГО "Китаєве", ГО "Громада Китаєва", ГО "Квітка Мишоловки", ГО "Порятунку Голосіїва", ГО "Екозагін", орган самоорганізації населення ОСН Вуличний комітет "Багриновий" та ін.

Річку Либідь – у колектор, заповідний Китаїв – забудувати. Слова і діла столичних депутатів

 

Засідання Київради 4 липня спричинило хвилю обурення громадськості, зокрема через голосування про забудову урочищ, закриття в колектор частини річки Либідь та передачу в експлуатацію кількох ділянок у столиці. 

Окрім розголосу у соцмережах, громадські активісти та кияни почали реєструвати петиції з метою запобігти імплементації ухвалених рішень. Однією з таких стала петиція від спільноти “Марш за Київ”, що передбачає заборону закриття міських річок у колектори. Лише за два дні петиція набрала шість тисяч голосів — необхідну кількість для її подальшого розгляду Київською міською радою. 

Детальніше про те, хто з депутатів голосував за вкрай негативні  для столиці рішення, про наслідки засідання і подальші дії для збереження природних об’єктів — у новому матеріалі Руху ЧЕСНО.

 

Детальніше Сайт Рух Чесно