Китаїв - це не лише монастир

Величезний Китаївський археологічний комплекс
потребує твого захисту

Місцеві мешканці мікрорайонів Китаїв, Мишоловка, Самбурки, Багринова гора та мікрорайону з багатоповерхових будинків на проспекті Науки у 2016 році почули про плани забудови сусідніх з нами історичних місцевостей - Китаєва, Болгарське, Самбурки. Боротьба за їх збереження триває всі ці роки.

Чому потрібно захистити та зберегти Китаїв?

 

Починаючи з ХІХ ст. (почався будівельний бум) знищено безліч пам’яток археології. Фактично забудувано всю територію давньоруського міста – міста Ярослава, міста Володимир. Територія від Золотих воріт до Десятинної церкви забудовувалась і забудовується зараз. 

 

Територія Китаєва – це єдиний маленький шматок міста, який можна показати нашим нащадкам. 

 

Китаївський археологічний комплекс є пам'яткою національного значення, держава взяла зобов'язання його зберігати.

Китаївський комплекс є свідком історії пізньотрипільського, давньоруського та литовського часу, що робить його важливим для розуміння історії нашої країни у період з 2800 р. до н.е. до наших днів. Він має історичну, культурну, освітню, наукову, туристичну, рекреаційну цінність. Збереження пам'ятки дозволяє проводити подальші наукові дослідження та отримувати нові відкриття про побут та звичаї населення. Збереження Китаївського археологічного комплексу може стати основою для розвитку культурного туризму - це підвищить не лише обізнаність про історію у населення, а й принесе економічні вигоди громаді Києва.

 

Проти забудови Китаївського археологічного комрлексу виступають представники професійної спільноти істориків, археологів, екологів, Офісу Генерального прокурора України, місцеві мешканці, юридичні особи - ГО "Китаєве", ГО "Громада Китаєва", ГО "Квітка Мишоловки", ГО "Порятунку Голосіїва", ГО "Екозагін", орган самоорганізації населення ОСН Вуличний комітет "Багриновий" та ін.

Сьогодні 4 липня депутати Київради проголосували за подовження оренди на 15 років під забудову ділянок поруч з Китаєвом, а саме для Болгарського та Самбурок.

 

Не дивлячись на це, ми неймовірно вдячні за усю підтримку та допомогу всім-всім, хто долучився до відстоювання цих ділянок, що є буферною зоною НПП Голосіївський від забудови: Голка, Лівий Берег - LB.UA, Активні Громадяни, Рух ЧЕСНО, Олександр Алфьоров!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Особлива гордість та повага - громаді Самбурок! Вони сьогодні зробили вчинок, адже прийшли з плакатами захищати свою територію та землі навколо них!

 

Їм не дали виступити перед депутатами Київради у сесійній залі, але процитуємо їх щирі, потужні слова:

"Ті, хто тут вперше, бувають вражені тим, що у Києві є така унікальна природна та історична місцевість. Наш пан мер Віталій Кличко знає, про що я кажу. Він катається тут на ровері, ми вітались з ним тут. Оборудка, яка почалась за часів Омельченка, Черновецького – це вилучення земель у держави та передача їх в оренду «Київської овочевої фабриці».

 

Занепад земель, чагарники, алергенна амброзія, підпали полів, ошукані мешканці – це результат хазяйнування фабрики за 20 років.

 

Ми впевнені, що все це відбулось завдяки корупційній змові тодішніх депутатів Київради, Академії наук, прокуратури, суддів. Проти такої влади українці повставали на двох революціях. За те на Майдані стояв наш пан мер. За те, щоб Україна була іншою, полягла Небесна сотня. За це наші хлопці зараз гинуть на фронті.

Чоловіки з Самбурок, які пішли та йдуть зараз захищати Україну, з обуренням та внутрішньою образою запитують: «Що ми захищаємо, коли зараз так порушуються наші елементарні права?».

Для чого ми тоді живемо в Україні, для чого ми боремось за Україну, якщо нам наплювати на нашу історію, на нашу природу, на права людей? Побудувати ж будинки тут зможуть і росіяни!

Ми висловлюємо свою рішучу незгоду намірами продовження Київрадою оренди та забудови земельних ділянок в урочищі Самбурки та нашого відселення.

 

Це призведе до непомірного навантаження на транспортне сполучення та інженерні мережі, природну екосистему Національного природнього парку «Голосіївський», а наші 2 озера взагалі потрапили в оренду під забудову! Нас підтримало майже 9 000 киян, що підтримали найбільш рейтингову петицію проти забудови Самбурок!

 

Завдання депутатів – не допустити вторгнення забудов! Ця земля повинна стати рекреаційною та туристичною зоною, бути приєднана до Національного природнього парку «Голосіівський». І ми впевнені, що ми це зробимо після Перемоги".

 

Депутати проголосували "за" подовження оренди.